Czy w ciągu ostatnich kilku lat nosiłeś podobne punkty kontaktowe? optometrysta tomaszów mazowiecki Zakładając, że tak jest, bardzo dobrze może to być idealna okazja do zmiany .

Producenci punktów kontaktowych nieustannie pracują nad dalszym rozwojem punktów kontaktowych. Celem jest stworzenie punktów centralnych, które można nosić przez cały dzień, praktycznie bez ryzyka i niepokoju dla oczu. Jakość punktów kontaktowych naprawdę się sprawdziła w ciągu ostatnich kilku lat. Zobacz, jak obecne punkty kontaktowe mogą pomóc Twoim oczom w lepszym czuciu i widzeniu.

30 dni noszenia punktów kontaktowych

Jak możesz chcieć umieścić swoje punkty kontaktowe w oczach w pierwszej części dnia i nie stresować się nimi przez kolejne 30 dni? Brzmi nierealistycznie, badanie wzroku tomaszowa mazowieckiego są jednak kontakty, które można bezpiecznie nosić przez miesiąc.

Większość punktów kontaktowych można nosić przez nie dłużej niż 8-10 godzin bez przerwy, ponieważ ognisko utrudnia dopływ tlenu do oczu. Może to spowodować zakłócenia i przyspieszyć skażenie bakteriami.

Tak czy inaczej, nowa era punktów ogniskowych, wyprodukowanych przy użyciu alternatywnego materiału (ogniska silikonowo-hydrożelowe), ma znacznie wyższą porowatość tlenową. Na przykład Focus Day and Night przepuszcza wielokrotnie więcej tlenu niż tradycyjne kontakty. Gdy do oczu dociera więcej tlenu, noszenie punktów kontaktowych przez 30 dni staje się bezpiecznym wyborem.

Istnieją dwa główne punkty, które są zatwierdzone przez FDA do ciągłego noszenia przez nawet 30 dni – Focus Night and Day firmy Ciba Vision i Pure Vision firmy Bausch and Lomb.

Wadą rozszerzonych styków zużywających się jest to, że jeśli mieszkasz lub pracujesz w zakurzonym lub zadymionym klimacie, małe cząsteczki dostaną się do Ciebie, więc punkty kontaktowe nie będą dobrze wyglądać przez bardzo długi czas.